Z cyklu: Stosik na czerwiec

Witajcie kochani!

Od razu wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! Mam nadzieję, że każdemu dzień się udał - zwłaszcza leniuchowanie z książką! Mi niekoniecznie z książką,b o cały dzień w drodze, ale i tak było cudownie ;) W dodatku najlepszą rzeczą dzisiaj chyba był sen mojej mamy o wypiekach. Dlaczego? Ponieważ od 4 spać już nie mogła, toteż szalała w kuchni. przez co też z samego rana po domu roznosił się zniewalający zapach ciast i świeżych drożdżówek. Pyszota, mówię Wam! ;)

Ale wracając do tematu - mam dla Was stosik na nowy miesiąc... Trochę skromny, ale za to jakie pozycje! W dodatku wszystkich nie uwieczniłam na zdjęciu, bowiem "Wiosnę w kuchni pięciu przemian" Anny Czelej, przygarnęła sobie moja mama, a "Dzień po dniu. Pierwszy rok życia dziecka." Joanny Wilkońskiej, aktualnie przebywa u mojej siostry ;) Tak, czy siak po kolei:

1) "Dom czwartego przykazania" - Dariusz Papież -> Egzemplarz od Wydawnictwa Jirafa Roya. Po prawdzie nie lubię recenzować książek polskich autorów (mam na myśli późniejsze nagonki autorów na bloggerów, gdy coś im nie pasuje), ale jako, że tematyka domów pomocy społecznej jest mi bliska po odbytych tam praktykach, postanowiłam spróbować. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

2)  "Sodomici" - Ewa Watała -> Egzemplarz od Wydawnictwa Videograf. Jestem w tracie czytania, jednak sądzę, że w przyszłym tygodniu ją skończę. Recenzja w związku z tym będzie opublikowana na dniach...  A, że jest o czym pisać, to możecie mi wierzyć...

3) "Obnażeni" - Nikki Gemmel -> Prezent - trochę, a nawet bardzo niespodziewany. Chcąc nie chcąc musi poczekać na swoją kolej. Z racji zbliżającego się egzaminu zawodowego, w pierwszej kolejności biorę się za egzemplarze do recenzji, aniżeli całą resztę.

4) "Droga do Różan" - Bogna Ziembicka -> Od Wydawnictwa Otwarte. Czeka w kolejce, ale za to zapowiada się nieźle!

5) "Pieśń o poranku - Paullina Simons -> Egzemplarz recenzencki od Świata Książki. Jestem w trakcie czytania i przyznaję, że bardzo mi się podoba. Pisana idealnie pod mój humor i gust. Recenzja również na dniach.

6) "Miłość w zimie" - Magdalena Bielska -> Również od Świata Książki. Niestety też czeka na swoją kolej...

7) "Repetytorium z pielęgniarstwa. Podręcznik dla studiów medycznych" - pod red. K.Kędziora-Kornatowskiej -> Prezent od mamy, długo wyczekiwany,a le za to, jaki cudny! Dziękuję! ;**

Zauważyliście może, że większość książek to pozycje polskich autorów? Sama się sobie dziwię, bowiem jak nic, tego unikam, jak ognia - zwłaszcza w recenzjach. Mimo to, owe książki zaciekawiły mnie na tyle, ze stwierdziłam, iż muszę się z nimi zapoznać. O tym, co z tego wyszło, przekonacie się niedługo. Tym czasem chciałam Wam się pochwalić jeszcze jednym prezentem, który od dzis będzie wiernie pilnować zarówno mnie, jak i moich książek. Poznajcie proszę mojego nowego przyjaciela - Proszę Państwa oto Mr Teddy Bear! Jest cudny, naprawdę... Jeszcze raz bardzo dziękuję! Chciałam Wam go przedstawić razem z jeszcze jedną pozycją, którą dziś zdobyłam, jednak jako, że to prezent (nie dla mnie oczywiście!), to notkę zedytuję w odpowiednim czasie ;) Bądźmy zapobiegawczy :D

A póki co chciałam Wam życzyć spokojnej nocy! Chciałam jeszcze dziś wstawić jedną recenzję, jednak stwierdziłam, iż zabiorę się za to rano - chyba opanowało mnie małe lenistwo :)

PS. Kilka dni temu mój blog obchodził swoje II urodziny, jednak z braku czasu nie miałam okazji poświętować. W związku z tym po 10.06 możecie spodziewać się konkursu ;) Dlaczego wtedy? Bowiem będę już po wszelakich egzaminach na uczelni, przez co też znajdę chwilę na wymyślenie sprytnego zadania dla Was :D

10 komentarzy :

 1. Słodki misiak! Podebrałabym zwłaszcza "Obnażonych". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam stosiki, a Twoje to już w ogóle :)
  Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 3. Aj dziękuję! Miło mi to słyszeć ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały stosik! Najbardziej chciałabym przeczytać "Pieśń o poranku"
  Może i spóźnione życzenia ale co tam, Wszystkiego najlepszego z 2 urodzin bloga!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję zdobyczy! Ciekawią mnie "Obnażeni"

  OdpowiedzUsuń
 6. "Obnażeni" brzmią bardzo ciekawie. Czekam na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny Miś:) Też mam kilka wyjątkowo kochanych! Droga do Różan widzę wszędzie się pojawia w związku ze wznowieniem, a ja mam poprzednie wydanie jeszcze nie czytane, koniecznie do nadrobienia:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale mi narobiłaś ochoty na pachnące domowe ciasto... :-)
  Przyjemnego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny stosik! Chętnie podkradłabym Ci obnażonych ; )

  OdpowiedzUsuń
 10. Tym razem nie znalazłam nic dla siebie, miłego czytania!:)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Będzie mi naprawdę miło i co najważniejsze dzięki nim poznam wasze zdanie, na którym mi bardzo zależy - jednakże jakakolwiek forma spamu, czy posty złośliwe, obraźliwe, tudzież wywyższające się będą usuwane w trybie natychmiastowym bez zbędnego komentarza.

Miasto Recenzji © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka