Recenzja: "Magia wiedźm - rytuały, specyfiki, zaklęcia" Claire


Autor: Claire
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2011-10-25
ISBN:978-83-7377-497-1
Objętość: 324
Cena: 39,30 zł

Moja ocena: 8/10 pkt.
Szufladka: Godna polecenia.

Która z nas nie marzyła kiedyś, by móc trochę poczarować? I nie mam tutaj na myśli o czarowaniu mężczyzn swoim wyglądem, a raczej o ciekawych naparach, czarach i innych specyfikach, które każda wiedźma zna na wylot. Większość z nas uważa, ze magia to tylko bujdy, czy tez zwykłe bajki dla dzieci. Co jeśli jednak magia istnieje naprawdę? Chcąc się sama o tym przekonać, postanowiłam sięgnąć po „Magię wiedźm”. Może i nie jestem wielką fanką ezoteryki, ale mimo to postanowiłam spróbować.

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Jest to pewnego rodzaju poradnik i przewodnik po magicznym świecie. Oczywiście nie mam tutaj na myśli świata rodem z Harry’ego Pottera, – co to, to nie. W poszczególnych rozdziałach każdy może znaleźć coś dla siebie w zależności od interesującej go tematyki. Medytacje, magia barw, zapachów, czy chociażby miłosne zaklęcia, – to i jeszcze więcej można wynieść z owej pozycji. Fanatycy wróżb, tarota, czy chociażby wahadełek też znajdą coś dla siebie. Szczerze powiedziawszy książka jest naprawdę świetnym nie tyle poradnikiem, co ciekawostką po magicznym świecie, a znajdujące się tutaj porady, czy chociażby „przepisy” na różnorakie zaklęcia w wspaniały sposób uświetnią niejedno andrzejkowe przyjęcie.

Poza tym książka w ciekawy sposób pokazuje, jak należy się obchodzić z białą magią – a sam fakt, że przy jej stosowaniu nie można narobić żadnych głupstw jest dodatkowym plusem. Autorka zawarła w tej książce same najważniejsze rzeczy, które powinny być nadmienione, jednakże chwilami albo było zbyt ogólnikowo, albo zbyt dogłębnie, – przez co łatwo się pogubić.  Mimo wszystko czyta się ciekawie i szybko, zwłaszcza, że język jest prosty i bezproblemowy.

Styl autorki jest bardzo specyficzny do różnorakich poradników, czy też przewodników, ale w sumie pasuje to do tematyki książki. Zdania są proste i nieproblematyczne, a całość jest w miarę rzetelna, – jeśli by pominąć te kilka fragmentów, gdzie treść nie została do końca opracowana (przynajmniej według mnie).
Gdybym miała nadmienić, co tak naprawdę wywarło na mnie wrażenie, to przyznam szczerze, że dwie rzeczy. W treści urzekł mnie dział o magii miłosnej, oraz magia zapachów. Przez te dwa działy wręcz przeleciałam, jak burza, chociaż mogłabym do niech, co rusz wracać i zaczynać je od nowa. Jeśli chodzi o ogół, to całkowicie i niezaprzeczalnie zachwyciłam się okładką. Jest tak przepełniona magią, że aż nie można oderwać od niej wzroku. W dodatku kolorystyka jest niesamowicie nasycona wręcz idealnie dobrana. Ukazuje wszystko, co trzeba. W dodatku grafika znajdująca się wewnątrz książki tylko nadaje wszystkiemu jeszcze lepszego wrażenia.

Podsumowując, „Magia wiedźm” zachwyci każdego fana ezoteryki. Pozostali zapewne też znajdą coś dla siebie, bo książka jest przepełniona ciekawostkami i różnorakimi poradami. Na pewno przyda się osobom, które uwielbiają planować andrzejkowe przyjęcia z magią w tle. Dobrze też się sprawdzi w roli prezentu – tutaj jednak trzeba uważać, komu się ją ma zamiar podarować. Wiadomo nie każdy lubi tego typu książki. Dlatego zawsze należy dobierać go pod typ i upodobania osoby obdarowywanej.

Za możliwość poznania od podszewki tajemnic białej magii dziękuję Studiu Astropsychologii!

5 komentarzy :

 1. Z chęcią przeczytałabym tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jednak nie dla mnie. Odpuszczę sobie tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. mam na półce
  czytałam
  recenzowałam
  miło wspominam
  :P

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Będzie mi naprawdę miło i co najważniejsze dzięki nim poznam wasze zdanie, na którym mi bardzo zależy - jednakże jakakolwiek forma spamu, czy posty złośliwe, obraźliwe, tudzież wywyższające się będą usuwane w trybie natychmiastowym bez zbędnego komentarza.

Miasto Recenzji © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka