Recenzja: "Inteligencja serca" Dagmara GmitrzakTytuł: Inteligencja serca
Autor: Dagmara Gmitrzak
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Wydanie: 2013-01-01
ISBN: 978-83-37377-569-5
Objętość: 204
Cena: 34,30 zł

Moja ocena: 7/10 pkt.
Szufladka: Godna polecenia.

Inteligencja serca? To serce może być inteligentne? Otóż ponoć może. Zależy tylko, jak na to spojrzeć. Rzekomo amerykańscy naukowcy postanowili przeprowadzić na ten temat badania. W Instytucie HeartMath przeprowadzono sporo testów, na poparcie różnorakich teorii, wobec czego wysnuto tez sporo mniej lub bardziej logicznych wniosków.

Wszystkie, a przynajmniej większość tez zawarto w książce pani Dagmary Gmitrzak pt. „Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczać miłości”. No właśnie – jak jej doświadczać? Nie można od tak „otworzyć serca”. To nie zabieg chirurgiczny, a życie – a jak wiadomo, życie potrafi być nieprzewidywalne.

„Dobrze się widzi tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. 

W książce pani Gmitrzak dowiemy się sporo ciekawych informacji dotyczących nie tylko fizjologii, budowy serca, ale i co nieco na temat jego odniesienia w fizyce kwantowej, jak i w działaniu różnorodnych pól elektromagnetycznych. Przyznaję, że może nie brzmi zbyt porywająco, jednak jest ciekawe. Dzięki niej dowiedziałam się sporo rzeczy, o których do tej pory nie miałam pojęcia.

Już na pierwszy rzut oka widać, że to pewnego typu poradnik, i w zasadzie takowy też jest. Ale znowu nie do końca. Osobiście dałabym mu kategorię ni to poradnika, ni podręcznika.

Strasznie przypadła mi do gustu okładka. Jest na swój sposób żywa, jak i delikatna. Wręcz idealnie wpasowuje się w treść. Co do samej treści, najbardziej spodobały mi się różnorakie ćwiczenia, które pomogą czytelnikowi w osiągnięciu zamierzonego celu. Widać, że nie jest to sucha teoria, lecz informacje potwierdzone i poparte praktyką. Autorka w swojej publikacji jak najbardziej trzyma się faktów, ale też próbuje odejść od zatartych schematów i tego, co jest nam znane. Próbuje pomóc nam w odkryciu, że jest jeszcze jedna droga, by przeżyć życie w pełni szczęścia i miłości.

„Są dwie drogi, by przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby wszystko było cudem.”

Ogólnie rzecz biorąc na pewno się znajdą osoby, którzy od samego początku będą do tej pozycji negatywnie nastawieni – taki już los tego, że większość czytelników bądź, co bądź wybiera prozę, a nie literaturę naukową i w zasadzie nie ma się, co dziwić. Ta druga potrafi chwilami naprawdę znużyć człowieka. Ale nie zawsze. Oczywiście „Inteligencja serca”, jako jedna z naprawdę wielu tego typu książek przypadła mi do gustu, to przyznaję, że ma ona tez swoje słabsze strony. Chociażby fakt, że chwilami jest Az nazbyt przytłaczająca, poprzez ogrom informacji, które autorka chce nam przekazać w tym jakże niewielkim wydaniu. Osobiście, co poniektóre kwestie sama bym pominęła (chociażby owa fizykę kwantową). Nieważne jednak jest to, co ja bym zrobiła, bowiem pozycja, jaka jest, taka jest. Jednak dla urozmaicenia mniej lub bardziej nużących momentów wydawnictwo zrobiło mi sporą niespodziankę, a zarazem wielki postęp. Do publikacji została dodana także płyta CD z medytacja serca i pozytywnymi afirmacjami, które po wysłuchaniu wywarły na mnie ogrom pozytywnych wrażeń.

„Inteligencja serca” to na pewno coś innego, a zarazem coś nowego. Niekonwencjonalnego to na pewno też. Jak na takową tematykę książka jest nadzwyczaj lekka. Do poczytania w wolnej chwili, na kilka godzin. Tak, więc, jeśli ktoś ma chwilę wolnego czasu, to zapraszam serdecznie, bo osobiście wrócę do niej nie raz. A przynajmniej do kolejnego odsłuchania CD.

Za książkę oraz płytę CD dziękuję Portalowi Sztukater oraz Studiu Astropsychologii!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Będzie mi naprawdę miło i co najważniejsze dzięki nim poznam wasze zdanie, na którym mi bardzo zależy - jednakże jakakolwiek forma spamu, czy posty złośliwe, obraźliwe, tudzież wywyższające się będą usuwane w trybie natychmiastowym bez zbędnego komentarza.

Miasto Recenzji © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka