Z cyklu: Czas na nowości i zapowiedzi!

Wiecie, że w najbliższym czasie na światło dzienne wyszło kilka perełek - i kilka czeka na swój wielki dzień?


"Echoprakcja" - Peter Watts 
Premiera 24 września

Przygotujcie się na całkowicie nową Osobliwość. Oto „Echopraksja”, kontynuacja nominowanego do nagrody Hugo „Ślepowidzenia”. Zbliża się XXII wiek. Jest to świat, w którym ci, co odeszli, wysyłają żywym pocztówki z Nieba, wierni wprowadzają się w ekstazę religijną, dokonując rewolucji w nauce; w którym genetycznie zrekonstruowane wampiry rozwiązują problemy nierozwiązywalne dla zwykłych ludzi, a żołnierze mają w głowie przełącznik trybu zombie, odcinający im samoświadomość podczas walki. A wszystko to monitoruje obca inteligencja, która nie zamierza się ujawnić.
Daniel Brüks jest żywą skamieliną, biologiem terenowym w świecie, gdzie biologia się zinformatyzowała; jest marionetką wykorzystaną przez terrorystów do zabicia tysięcy ludzi. Ukrywa się na pustyni w Oregonie, odwróciwszy się plecami do ludzkości, rozpadającej się z każdą sekundą na odrębne podgatunki. Jednakże którejś nocy budzi się w oku cyklonu, który wywróci cały świat do góry nogami.
Uwięziony na pokładzie statku lecącego do środka Układu Słonecznego, po lewej stronie ma dręczonego tęsknotą żołnierza, którego obsesją są szeptane wiadomości od dawno zmarłego syna. Po prawej – panią pilot, tropiącą człowieka, którego przysięgła zabić na miejscu. W cieniach za jego plecami czai się wampirzyca ze świtą zombie-ochroniarzy. Przed sobą zaś mają garstkę mnichów w szponach religijnego uniesienia, prowadzącą ich na spotkanie z czymś, co nazwali „Aniołami z asteroid”. Na tej pielgrzymce Daniel Brüks, ludzka skamieniałość, stanie oko w oko z największym przełomem ewolucyjnym od powstania rozumu."Uczeń skrytobójcy" - Robin Hobb 
Premiera 24 września - Nowe wydanie!


"Uczeń skrytobójcy" to pierwszy tom legendarnej serii fantasy. Jest w niej magia i zły urok, jest bohaterstwo i podłość, pasja i przygoda.
Młody Bastard to nieprawy syn księcia Rycerskiego. Dorasta na dworze w Królestwie Sześciu Księstw, wychowywany przez szorstkiego koniuszego swego ojca. Ignoruje go cała rodzina królewska oprócz chwiejnego w swoich sądach króla Roztropnego, który każe uczyć chłopca sekretnej sztuki skrytobójstwa. W żyłach Bastarda płynie błękitna krew, ma więc zdolność do korzystania z Mocy.

"Grobowiec ciszy" - Tove Asterdal 
Premiera 24 września

Tove Asterdal, uznawana za jedną z najlepszych autorek skandynawskich, powraca z wciągającym kryminałem połączonym z mroczną sagą rodzinną.

„Grobowiec ciszy” to sugestywny, realistyczny obraz północnych rubieży Skandynawii – egzotycznych dla przeciętnego Polaka. Żywy obraz szwedzko-fińskiego pogranicza z jego fascynującą historią (komuniści-marzyciele z lat 30. XX wieku, naziści z czasów wojny) i niemniej ciekawym dniem dzisiejszym. To także pasjonująca historia o znaczeniu więzów rodzinnych, poszukiwaniu własnej tożsamości, wierności sobie i tęsknocie za lepszym, godnym życiem. Najnowsza i najjaśniejsza gwiazda na firmamencie szwedzkiej literatury kryminalnej.

Nigdziebądź" - Neil Gaiman 
Premiera 24 września

Najlepsza humorystyczna powieść fantasy lat dziewięćdziesiątych. Pełna niezwykłych przygód, barwnych postaci i niesamowitych zdarzeń. Neil Gaiman, laureat World Fantasy Award, jest znany w Polsce m.in. z powieści ′′Dobry Omen′′, napisanej wspólnie z Terrym Pratchettem. "Richard Oliver Mayhew, bohater Nigdziebądź, jest w tarapatach. Przyszły na niego, prawdę powiedziawszy, takie kłopoty i takie terminy, że zaczął pisać - w pamięci - pamiętnik. Zaczął tak: Drogi pamiętniku. W piątek miałem pracę, narzeczoną, dom i sensowne życie, o ile w ogóle życie może mieć sens. Potem znalazłem na chodniku ranną, krwawiącą dziewczynę i próbowałem zostać dobrym Samarytaninem. Teraz nie mam narzeczonej, domu ani pracy i wędruję sto metrów pod ulicami Londynu z perspektywą życia krótszego niż jętka o skłonnościach samobójczych. Ha, nic dodać, nic ująć. " -  Andrzej Sapkowski."Miasto niebiańskiego ognia" - Cassandra Clare 
Premiera 24 września - Zakończenie serii “Dary anioła”

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę… Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła"?
"Pamiętnik z mrówkoszczelnej kasety" - Mark Helprin
 Premiera 8 października

Oscar Progresso siada codziennie w ogrodzie na szczycie góry (uzbrojony w walthera P88, z którym się nie rozstaje), spogląda na Rio de Janeiro i spisuje swoje wspomnienia, po czym skrzętnie upycha je w mrówkoszczelnej kasecie. To, co przeżył, wydaje się nieprawdopodobne: zabójstwo w obronie własnej, pobyt w szpitalu psychiatrycznym, małżeństwo z cudowną milionerką, rozwód z okrutną milionerką, obrabowanie największego banku na świecie, dwukrotne zestrzelenie przez Luftwaffe, rozmowy z papieżem w stylu: „cześć, właśnie się do ciebie wybieraliśmy”, oświadczyny po pięciu minutach znajomości i ślub z trzykrotnie młodszą Brazylijką... Aż trudno uwierzyć, że największy wpływ na życie tego ekscentrycznego Amerykanina miała... kawa, „siła nieczysta”, z którą obsesyjnie walczył. Pamiętnik z mrówkoszczelnej kasety jest kpiarski i wzruszający, nostalgiczny i krzepiący, dramatyczny i arcyzabawny – to powieść, od której trudno się oderwać.


Viveca Sten - „Na spokojnych wodach” 
Premiera październik 2014

Jest upalny lipcowy poranek na Sandhamn. Na plaży zostaje znalezione ciało mężczyzny oplątane w rybacką sieć. Tydzień później na wybrzeżu zostaje znalezione zmasakrowane ciało kobiety. Śledztwo prowadzi inspektor Thomas Andreasson z policji w Nacka.
Co łączy dwa trupy z Sandhamn? I jakie sekrety skrywa mała społeczność? Czy Thomas dręczony cierpieniem po stracie nowonarodzonego dziecka i rozpadzie małżeństwa podoła trudnej sprawie? Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu przyjaciółka z dzieciństwa Nora Linde, która spędza lato na wyspie. Policjanci pracują pod ogromną presją. Muszą odnaleźć sprawcę, zanim dojdzie do kolejnej tragedii…

„Nieśmiertelni” - Vincent V. Severski 
Premiera październik 2014

Zakończenie bestsellerowej trylogii szpiegowskiej! Każdy tom sprzedał się w ponad 100 000 egzemplarzy!

W świecie wywiadu nigdy nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz. Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji daleko poza granice kraju. Dostają niezwykle trudne zadanie. Jadą do Teheranu, by zapobiec konfliktowi zbrojnemu na skalę światową. Niestety wszystko zaczyna się komplikować. Czy Konrad i Sara wygrają wyścig z czasem i uratują życie swoich ludzi? Tymczasem na politechnice w Sztokholmie zostają brutalnie zamordowane cztery osoby. Do gry wraca inspektor Gunnar Selander, który wraz z genialną hakerką Harriet Berghen i naczelnik wydziału ds. zwalczania terroryzmu Lindą Lund mają rozwiązać tę zagadkę. Śledztwo jest jednak zbyt trudne, by poradzili sobie z nim sami. Rozpoczynają arcytrudną rozgrywkę ze światem szpiegów i zdrajców. W Moskwie dochodzi do cichego zamachu stanu. Michaił Popowski, chcąc wspomóc spiskowców, wyjeżdża do Sztokholmu na ostatnią misję. Jagan wraz ze swoim oddziałem podąża za Aminą na Kaukaz.

„Nas troje, czyli rodzinne nastroje” - Maria Rotkiel 
Premiera październik 2014

Kolejny, po ciepło przyjętym Nas dwoje, czyli miłosna układanka, poradnik Marii Rotkiel!

O wartości naszego życia stanowią w dużej mierze relacje z innymi ludźmi, związki z bliskimi osobami, które są źródłem wielu radości, ale również trosk i trudnych emocji. Sztuka życia wśród innych to jedna z naszych największych umiejętności i jedno z najtrudniejszych wyzwań. Poradnik Nas troje – czyli rodzinne nastroje porusza najważniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem w skomplikowanym, wymagającym wielu psychologicznych umiejętności systemie wzajemnych zależności – czyli w rodzinie. Dzięki jego lekturze dowiecie się m.in. jak budować bliskość opartą na zaufaniu i wzajemnym wsparciu, jak pielęgnować związek, jednocześnie dbając o relacje rodzinne, czyli więzi z rodzicami, rodzeństwem, dziećmi, a także jak odnaleźć się w gąszczu rodzinnych problemów i układów.

Przyznajcie się - które z nich już upolowaliście? Albo - na co czekacie? Jak znam co poniektórych to już planują zarwać niejedną noc nad nimi - albo już to robią :)

7 komentarzy :

 1. Grobowiec z ciszy i Pamiętnik z mrówkoszczelnej kasety - to moje typy, po które chętnie sięgnę, jeśli będzie okazja :).

  OdpowiedzUsuń
 2. po Marka Helprina szybko chyba nie sięgnę po raz drugi... Po Grobowiec i Na spokojnych wodach... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sięgnę po Grobowiec i pewnie przeczytam zakończenie Darów.

  PS. Masz błąd w opisie Nieśmiertelnych : "każdy dom sprzedał się....".
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, nie zauważyłam - dziękuję ślicznie za informację - już poprawione :)

   Usuń
 4. Czas dla mnie wreszcie najwyższy sięgnąć po "Nigdziebądzia", bo tego autora za sobą mam jedynie "Ocean na końcu drogi", który mnie kompletnie oczarował. Na "Miasto niebiańskiego ognia" wciąż czekam, bo chciałam zaopatrzyć się w polską okładkę, żeby mi do reszty pasowała. Nie mogę się doczekać, ale jednocześnie trudno będzie mi się po tylko latach rozstać z jedną z ulubionych serii. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Części z tych książek już nie mogę się doczekac! :D

  Pozdrawiam,
  Alpaka

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Będzie mi naprawdę miło i co najważniejsze dzięki nim poznam wasze zdanie, na którym mi bardzo zależy - jednakże jakakolwiek forma spamu, czy posty złośliwe, obraźliwe, tudzież wywyższające się będą usuwane w trybie natychmiastowym bez zbędnego komentarza.

Miasto Recenzji © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka