Recenzja: "Dlatego mnie kochasz" - Magdalena Kołosowska


Tytuł: Dlatego mnie kochasz
Autor: Magdalena Kołosowska
Wydawnictwo: Feeria
Wydanie: 04.02.2015
ISBN: 978-83-7229-450-0
Objętość: 432
Cena: 37,90 zł
Moja ocena: 8/10 pkt.
Szufladka: Godna polecenia.

Mało, kto lubi czytać książki polskich autorów, bowiem uważa je za nudne, nic nie warte, bądź strasznie przewidywalne i pisane "byle jak". Fakt, na Świecie, nie tylko w Polsce jest wiele takich książek. Ale mimo to nie należy rezygnować ze swych rodzimych. Głównie ze względu na tych kilka tzw. "perełek".

Jedną z nich jest powieść pani Magdaleny Kołosowskiej "Dlatego mnie kochasz wydanej za pośrednictwem wydawnictwa Feeria. Co w niej jest takiego niezwykłego? Według mnie praktycznie wszystko. Począwszy od niesamowitej okładki, na przemyślanej treści skończywszy.

"Dlatego mnie kochasz" nie jest to powieść pełna wartkiej akcji, która wręcz porywa czytelnika w swój szalony świat. Nie. To jest powieść o życiu. Tym niekoniecznie idealnym i usłanym różami. Pełnym krzywd, trudnych wyborów i rozwiązań, którym ciężko sprostać. Ale jest to też opowieść o tym małym światełku w tunelu, możliwości naprawienia tego, co złe i wkroczeniu w ten lepszy świat.

Cała ta historia opiera na małżeństwie Agaty i Marcina. Agata, kobieta bez ukończonych studiów, matka dwójki małych dzieci, całkowicie zależna i podległa mężowi. I Marcin - z pozoru mężczyzna idealny, przystojny i dobrze zarabiający, który w domu zamienia się w tyrana, nie cofając się przed podniesieniem ręki na swoją kobietę. Owym światełkiem w tunelu może być tylko ich nowy sąsiad, Tomek...

Przyznaję, że chwilami czytałam książkę z zapartym tchem. Głównie ze względu na bohaterów - a raczej Marcina, przy którym chwilami aż krew mnie zalewała widząc jego zachowania i postępowania wobec innych.  Mimo wszystko cieszę się, że zarówno on, jak i pozostali bohaterowie zostali ukazani w tak realny i prostolinijny sposób. To samo tyczy się treści. Prosta, nieskomplikowana, a zarazem potrafiąca chwycić za serce, niesamowicie dając do myślenia.

"Dlatego mnie kochasz" jest książką bardzo życiową, mającą wiele odwzorować w naszym na pozór idealnym świecie. Tematyka, jaką porusza  jest z jednej strony banalna, z drugiej zaś bardzo pouczająca. Osobiście uważam, że znajdzie się gro osób, którym ta powieść naprawdę przypadnie do gustu, dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zachęcić wszystkich do lektury.

2 komentarze :

  1. Tę książkę napisała autorka pochądząca z moich okolic. Bardzo chętnie po nią sięgnę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście, okładka urzeka :) Z chęcią sięgam po polskich twórców, muszę zapisać ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Będzie mi naprawdę miło i co najważniejsze dzięki nim poznam wasze zdanie, na którym mi bardzo zależy - jednakże jakakolwiek forma spamu, czy posty złośliwe, obraźliwe, tudzież wywyższające się będą usuwane w trybie natychmiastowym bez zbędnego komentarza.

Miasto Recenzji © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka