Z cyklu: Czas na informacje - Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych

Jak zapewne niektórzy już wiedzą, portal Sztukater prowadzi w tym roku Ogólnopolską Zbiórkę Darów Kulturalnych. Dlatego mam zamiar zając Wam chwilę - mniejszą lub większą - by ową akcję trochę "nagłośnić" i zachęcić rzesze czytelników [i nie tylko!] do wspólnego zaangażowania i współpracy. Ale może od początku:

Portal Sztukater działa pod opieką Stowarzyszenia Sztukater, które zajmuje się przede wszystkim walką z wykluczeniem społecznym. Więcej informacji na temat działań możecie znaleźć >>tutaj<<. Jak sami zapewne widzicie - niesie pomoc. Wszystkim. Bez wyjątku. Każdemu w inny sposób.

Od 1 grudnia ruszył więc z Ogólnopolską Zbiórką Darów Kulturalnych, która na celu ma wspomaganie m.in. świetlic wiejskich. Każdy z nas zna placówki, w których brakuje praktycznie wszystkiego - książek, mebli, materiałów biurowych, pieniędzy na wyposażenie... A jak powszechnie wiadomo - wystarczy tak niewiele, aby to zmienić.

Jeśli wszyscy połączymy siły to będziemy w stanie obdarować wiele bibliotek, których półki świecą pustkami. Każdy z Nas posiada pozycje literackie, do których nigdy więcej nie wróci. Warto więc pomyśleć o tym, że książki przyniosą ogromną radość dla tych, którzy nie mają praktycznie niczego.Wystarczy tak niewiele, by uszczęśliwić ludzi, dla których przeczytanie jakiegokolwiek utworu jest jedyną rozrywką.

Szczegóły akcji można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/1377562132482389/ . Zarówno ja, jak i cały portal prosimy, abyście dołączyli do wydarzenia, zaprosili do niego swoich znajomych, opowiadali o tym, jak ważny problem zostaje poruszony. Zbiórka będzie trwała cały rok i przez ten czas Sztukater chce obdarować jak najwięcej placówek, które są w zastraszającym stanie.

Tylko spójrzcie:Robią wrażenie, prawda?

Ta zbiórka pozwala nam skopić się na wielu problemach, jakie będziemy poruszać w najbliższym czasie. Proszę, abyście zapoznali się z poniższymi filmikami, jakie zwracają uwagę na rzeczy, jakie często pomijamy każdego dnia. Więc jak? Pomożecie?

Co zbieramy?
*Książki ( wszelkiego typu, każdej ilości i tematyki… nie muszą być nowe!)
*Pieniądze (Dzięki dobrowolnym wpłatom ufundujemy wyposażenie wnętrza, w którym będzie znajdywał się księgozbiór, każda kwota się liczy!)
*wszelkiego typu artykuły biurowe (kredki, mazaki i co wam tylko przyjdzie do głowy!)
*oraz wszelkiego typu produkty (materiały), które wspomogą przeprowadzenie akcji

Ważne terminy:
Rozdysponowanie darów co kwartał!
Oficjalne rozliczenie zbiórki 10 grudnia 2014!

Podoba Ci się akcja, chcesz się przyłączyć? Opublikuj na swojej stronie plakat i info o akcji, zaproś znajomych, tak nie wiele wysiłku kosztuje a tak wiele znaczy!

Jak przekazać dary?
Wystarczy nadać paczkę z zawartością w środku na adres korespondencyjny poniżej.
Na stronie http://sztukater.pl/stwowarzyszenie.html na bieżąco będziemy informować o darach oraz ich ofiarodawcach!

Adres Korespondencyjny:
Stowarzyszenie Sztukater
Z dopiskiem: „Święta z Książką”
skr. pocz. Nr 6
50-950 Wrocław 68

Jak przekazać wpłaty pieniężne?
Wystarczy przelew, każda kwota się liczy…
Akcja: „Święta z Książką”
konto bankowe: Bank Millennium SA
03 1160 2202 0000 0002 2944 5132
tytułem: „Święta z Książką”

Instytucje, firmy oraz wszelkiego typu organizacje, chcące przyłączyć się do Naszej proszone są o kontakt: stowarzyszenie@sztukater.pl

Wierzcie mi - wystarczy tak niewiele... Osobiście swoja paczkę właśnie spakowałam i na dniach wędruję na pocztę, ażeby ją nadać. Nie pozostańmy obojętni na problemy innych - nie tylko w okresie świąt, ale przez cały rok... Bo naprawdę warto.

1 komentarz :

  1. Are you looking for free YouTube Subscribers?
    Did you know that you can get them AUTOMATICALLY & TOTALLY FOR FREE by getting an account on Like 4 Like?

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Będzie mi naprawdę miło i co najważniejsze dzięki nim poznam wasze zdanie, na którym mi bardzo zależy - jednakże jakakolwiek forma spamu, czy posty złośliwe, obraźliwe, tudzież wywyższające się będą usuwane w trybie natychmiastowym bez zbędnego komentarza.

Miasto Recenzji © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka