Z cyklu: Stosik na czerwiec

Stwierdziłam, że podrzucę tutaj stosik, za który mam zamiar się zabrać w najbliższym czasie. Ale niestety na karku pełno egzaminów i biedne muszą poczekać. A szkoda. Poza tym nie tylko te, bo jest jeszcze kilka które zdobyłam i czekają na poświęcenie im trochę czasu. W dodatku taki upał, a ja wciąż na praktykach, za chwilę powrót na oddział to już zupełnie. Ajjj... chcę chwili wolnego! Jakiś długi weekend, czy cuś =)

A, że skoro idzie lato, będzie wreszcie więcej wolnego czasu, to stwierdziłam, że muszę się poważnie zabrać za tego bloga i będę tutaj wstawiać nie tylko recenzje, ale i zapowiedzi, konkursy no i moje stosiki oczywiście ;)
No a teraz przedstawiam moje słodkie książeczki:
(od góry)

1) "Nieśmiertelni cz.3 - W cieniu klątwy" Alyson Noel
Ever i Damen towarzyszyli sobie w poprzednich niezliczonych wcieleniach: wspólnie zwalczyli najpotężniejszych wrogów, by zawsze móc być razem. I kiedy już szczęście jest w zasięgu ręki, na Damena spada okrutna klątwa. Teraz każdy dotyk czy muśnięcie ust może oznaczać jego nagłą śmierć i wtrącenie do Shadowlandu – krainy cieni. Pragnąc ocalić ukochanego, Ever zaczyna interesować się magią. Pomaga jej nieoczekiwany sprzymierzeniec – surfer o imieniu Jude. Mimo że ci dwoje dopiero się poznali, czują, że spotkali się już wcześniej, dużo wcześniej. Choć Ever jest lojalna wobec Damena, coś przyciąga ją do Jude’a – zielonookiego blondyna o złotych włosach, z talentem do magii i tajemniczą przeszłością. Ever zawsze wierzyła, że to Damen jest jej bratnią duszą, jej przeznaczeniem. A jeśli los miał wobec tej dwójki inne plany? Wieczna miłość nieśmiertelnych zostaje wystawiona na ciężką próbę.

2) "Krew aniołów" Singh Nalini
"Elena Deveraux, zawodowy łowca wampirów, zostaje wynajęta przez wzbudzającego powszechny respekt archanioła Rafaela. Jednak tym razem jej celem nie staje się zbłąkany wampir... lecz zbuntowany archanioł. Zlecenie zawiedzie łowczynię w sam środek masakry, jakiej nie oglądała nawet w najgorszych koszmarach i doprowadzi ją do granic pożądania. Równie łatwo może zginąć z ręki śmiertelnie groźnego przeciwnika, jak i od uwodzicielskiego dotyku Rafaela. Co dla anioła jest tylko zabawą, śmiertelnika może kosztować życie Nalini Singh wprowadza czytelników do swego fascynującego świata, pełnego pięknych istot i żądzy krwi, w którym aniołowie żelazną ręką kontrolują wampirzą społeczność.. "

3) "Ognista" Jordan Sophie
Jacinda tęskni za wolnością i buntuje się przeciw oczekiwaniom innych. Gdy łamie najświętszą regułę swojej wspólnoty, o mało nie kończy się to tragicznie. Piękny nieznajomy daruje jej życie, mimo że poluje na takich jak ona. Jacinda jest bowiem dragonką – potomkinią smoków, mającą zdolność do przybierania ludzkiej postaci. Zmuszona wraz z rodziną do ucieczki i zaszycia się w świecie ludzi, Jacinda usiłuje dostosować się do nowego otoczenia. Marzy o Willu, zachwycającym i jednocześnie trudno osiągalnym chłopaku. Will i jego krewni są myśliwymi, których za wszelką cenę powinna unikać. Smocza natura Jacindy powoli usycha, a jeżeli umrze, pozostanie jej tylko życie w ludzkim wcieleniu. Dragonka stara się zrobić wszystko, by temu zapobiec. Nawet jeżeli oznacza to zbliżenie się do najgroźniejszego wroga.

4) "Akademia wampirów" Mead Michelle
Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny… Akademia wampirów to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników. Często jest porównywany ze „Zmierzchem” Stephanie Meyer. W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę? Już wkrótce kolejne tomy opowiadające o tajemnicach akademii wampirów!

5) "Przepowiednia" P.C Cast
Przenieś się do mitycznego Partholonu… Elphame od zawsze czuła się inna. Namaszczona przez największą boginię, otoczona jest przez swój lud czcią i szacunkiem. Wyjątkowość jest jednak dla dziewczyny nieznośnym ciężarem. Samotna,  pozbawiona przyjaciół  oraz namacalnego wsparcia bogów i duchów boi się, że nigdy nie pozna smaku prawdziwej miłości…Wewnętrzny impuls pcha Elphame w kierunku ruin zamku MacCallan. Decyzja o odbudowie tej twierdzy całkowicie odmienia jej losy. Zyskuje cel w życiu, wiernych przyjaciół oraz zdolność kontaktu ze światem nadprzyrodzonym. Na jej drodze staje również tajemniczy Lochlan, z którym połączy ją o wiele więcej niż tylko namiętność.Wielka miłość tych dwojga zostanie wystawiona na ciężką próbę. Nad ruinami zamku MacCallan unosi się bowiem ponadstuletnia krwawa przepowiednia…

6) "Droga cienia" Weeks Brent (zapożyczone)
Dla Durzo Blinta zabijanie to sztuka, a w tym mieście on jest największym artystą. Dla Merkuriusza przetrwanie nie jest rzeczą pewną. Nie ma żadnej gwarancji przeżycia. Jako szczur z ulicy wychował się w slumsach i nauczył się szybko oceniać ludzi. I podejmować ryzyko. Na przykład zgłaszając się na ucznia do Durzo Blinta. Jednak żeby zostać przyjętym do terminu, Merkuriusz musi odrzucić swoje dawne życie i przyjąć nową tożsamość. Jako Kylar Stern musi nauczyć się poruszać w świecie zabójców - w świecie niebezpiecznych polityków i dziwnej magii. I musi rozwijać talent do zabijania.

No. To tyle na dzisiaj. Może jutro coś naskrobię. Ale dzisiaj zmykam bo trzeba wrócić do notatek, bo jutro zapowiada się ciężki dzień. Trzymajcie kciuki! Może zdam - łudem szczęścia =)

8 komentarzy :

 1. "Krew Aniołów" i "Akademia wampirów" to jedne z moich ulubionych książek ;) "Ognistą" mam w planach, no i 3cz. Nieśmiertelnych też, ale z tym wyjątkiem, że po tę książkę boję się sięgnąć, ze względu na słabą cz.2...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ognistą po prawdzie już zaczęłam i strasznie mnie wciągnęła, więc jeśli tylko się gdzieś w połowie nic nie zmieni to będzie jedna z moich ulubionych ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Krew Aniołów już od dawna czeka na mojej półce, ale nie mogę się coś za nią zabrać.
  Przepowiednię i Ognistą mam w planach...
  A Akademia Wampirów... cóż... jeśli mam być szczera - słaba. Mam i czekają na mnie 2 następne części, ale sobie jeszcze poczekają. 1 cz. mnie nie zachwyciła... Takie tam, czytadło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Akademia Wampirów - kocham :) Ciekawy stosik. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Stosik piękny, czytaj jak najszybciej! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję książek:). Piękny stos!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja ci mówię, że masz mi drogę cienia przeczytać ;p Bo to jest CUDO!
  Chociaż i tak twierdzę, że druga część Locke'a jest lepsza :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja droga, gdybyś zauważyła (na prawo patrz) to Drogę Cienia już przeczytałam ;P

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Będzie mi naprawdę miło i co najważniejsze dzięki nim poznam wasze zdanie, na którym mi bardzo zależy - jednakże jakakolwiek forma spamu, czy posty złośliwe, obraźliwe, tudzież wywyższające się będą usuwane w trybie natychmiastowym bez zbędnego komentarza.

Miasto Recenzji © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka